7.5.2018 / Gösterim Sayısı : 171

İl Müdüründen Genç Çiftçilere Ziyaret...

#Genç Çiftçi Ziyareti_07052018
​Erzurum Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman AKAR, Uzundere ilçesinde 'Genç Çiftçi Projesi' kapsamında hibe alarak istiridye mantarı üretimine başlayan Nazmiye KALAYCI'nın işletmesini ziyaret etti.
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç nüfusun tarımda istihdamına yönelik uygulayamaya koyulan genç çiftçi hibe desteği kapsamında 2017 yılında hibe alan çiftçimiz Nazmiye KALAYCI, " İlçe Müdürlüğümüzden ve çevremden genç çiftçi projesi hakkında bilgiler aldım ve projeye başvuru yaptım. İstiridye Mantarı Üretimi Projem hayata geçti. Devletimizden ve sizlerden Allah razı olsun. Çok mutluyum ve heyecanlıyım, Tesisime gözüm gibi bakıyorum." dedi.
 
Tesisi ziyaret ederek tesis hakkında bilgiler alan İl Müdürü AKAR "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından başlatılan Genç Çiftçi Projesinin ilimizde yoğun ilgi gördüğünü, özellikle kadın çiftçilerin kendilerine verilen hibe desteğiyle böyle başarılı projeler ortaya koymaları, tarımsal üretim ve ekonomiye katkı adına bizleri memnun etmektedir. Her proje gençlerimiz için yeni bir umut. Onların heyecanına ortak olmak bizi daha da mutlu ediyor." dedi. 
İl Müdürü AKAR, genç çiftçiye üretiminin bereketli olmasını dileyerek tesis de incelemelerde bulundu.
''