T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Erzurum 2020-2023 Tarım Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi...

Yayın Tarihi : 29.01.2020
​Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak hazırlamış olduğumuz 2020-2023 yılı eylem planına atfen mevcut tarımsal potansiyelimiz, üretim ve gerçekleştirme vizyonumuz ve hedeflerimize yönelik bir dizi çalışmayı, ortak akıl ve istişare temelinde değerlendirmek üzere Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep AKDAĞ ve Erzurum Valisi Okay MEMİŞ'in koordinasyonunda toplantı düzenlendi.
 
Düzenlenen toplantıya Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Osman AKAR başta olmak üzere İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri katılım sağladı. Gerçekleştirilen toplantıda Erzurum Tarım Eylem Planı'nda belirtilen gelişme hedeflerine yönelik sorunlar ve çözüm önerileri, Erzurum tarım ve hayvancılığının güçlü yönleri ile fırsatları ve tehditleri değerlendirildi.
 
Erzurum tarımı açısından büyük önem arz eden toplantı çözüm önerilerinin gerektirdiği faaliyetler konusunda gerekli adımların ivedilikle atılacağı ortak bir fikir buluşması ile sonuca bağlanarak iyi dilek ve temennilerin ardından sonlandırıldı. Meskur toplantının Erzurum tarım ve hayvancılığı açısından faydalı olması dileklerimizle hayırlı olmasını temenni ediyoruz.