T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

“KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR ‘SÜRÜ’ NEDENİM VAR” PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI.

Yayın Tarihi : 12.10.2020
​Erzurum Valiliği ev sahipliğinde yapılan toplantıya Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İl Müdürümüz Osman Akar, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Keskin, Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Mahmut Şencan, Kaymakamlar, Ziraat Bankası yöneticileri ve STK temsilcileri katıldı.
 
İl Müdürümüz Osman Akar açılış bölümünde yaptığı konuşmada, "Hızlı ve sürekli değişim içerisinde bulunan tarım sektörü dünyada stratejik öneme sahip hale geldi. Dünya için ana strateji oluşturmaktadır. Mücadelenin temel amacı gelecek nesillere organik ürünler temin etmek. Pandemi sürecinde de görüldü ki tarım sektörünün önemi bir başkaymış. Erzurum'da tarım vazgeçilmez bir sektörü haline gelmiştir" dedi.
 
Proje ile Küçükbaş hayvancılık işletmelerinin ölçeklerinin büyütülmesi, İlimizdeki ve ülkemizdeki küçükbaş hayvan varlığının arttırılması, Atıl işletme kapasitelerinin üretime kazandırılması, Yerel koyun ırklarıyla bölgesel kalkınmanın sağlanması, Bölgesel üstünlüklerin ekonomik güce dönüştürülmesinin sağlamak, Yerel koyun yetiştiriciliği ile kırmızı et açığının kapatılması amaçlanmıştır. Tüm bu yönleri ile ilimize ve üreticilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.
 
Toplantının ardından Ziraat Bankası yönetimi ve Erzurum Valiliği ortak protokol imzalandı.