T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Brokoli ve Karnabahar Yetiştiriciliği eğitim verildi...

Yayın Tarihi : 28.05.2021
​Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitü Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen "Erzurum'da Ürün Deseni Çeşitliliğinin Artırılması, Brokoli ve Karnabahar Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında 25-26 Mayıs 2021 tarihlerinde Aziziye, Pasinler ve Yakutiye İlçemizden 26 kadın çiftçimize pandemi kuralları çerçevesinde sebze (Brokoli ve Karnabahar ) yetiştiriciliği konusunda eğitim verildi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Bitkisel Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezinde düzenlenen eğitimin son gününde kursiyerleri ziyaret eden İl Müdürümüz Osman AKAR, İl Müdür Yardımcımız Erhan ÇİFTGÜL ve Atatürk Üniversitesi Bitkisel Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Adem AKSOY kadın çiftçilerimize katılım belgesi takdim etti.

Proje kapsamında önümüzdeki günlerde kursiyerlere 15.616 Brokoli, 13.056 Karnabahar ve 3.072 Brüksel Lahanası fidesi olmak üzere toplamda 31.744 adet sebze fidesi dağıtılarak fide dikimi gerçekleştirilecektir. Bu proje Eğitim ve Yayım Dairesi Başkanlığınca desteklenmektedir.