T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ERZURUM'DA LAHANA HASADI VE SEBZE ŞÖLENİ...

Yayın Tarihi : 13.09.2021
​10.09.2021 Tarihinde Aziziye İlçesine bağlı Söğütlü Mahallesi'nde Erzurum Valisi Sayın Okay MEMİŞ, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer AYNALI, Aziziye Kaymakamı Abdulkadir ÇELİK,  Erzurum İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlker ŞİMŞEK, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Osman AKAR, TKDK Erzurum İl Koordinatörü Dr. Atilla ÖZLÜ, Erzurum Tarım ve Orman  İl Müdür Yardımcısı Erhan ÇİFTGÜL, Aziziye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ümit KOÇ, Söğütlü Mahalle Muhtarı Seyfullah KÜÇÜKLER, üreticiler ve vatandaşların katılımıyla lahana hasadına düzenlenen küçük bir kutlama ile başlandı. Etkinlik öncesinde Erzurum Valisi Okay MEMİŞ ve Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Osman AKAR, lahana tarlasında örnek lahana hasadı gerçekleştirdiler. Akabinde Söğütlü Mahallesi'nde Balıklı Göl alanında gerçekleştirilen törenle çeşitli konuşmaların ardından bitkisel ve hayvansal üretimde başarılı örnekler ortaya koymuş olan üreticilere plaketleri takdim edildi.

Erzurum Valisi MEMİŞ konuşmasında üreticilerin ürettiği ürünlerin örnek teşkil ettiğini ve bu faaliyetlerin çok değerli olduğunu vurguladı. Tören alanındaki çocukları da yanına alan Vali MEMİŞ, uzun bir aranın ardından okulların açılmasına binaen çocuklarla birlikte olmanın mutluluk verici olduğunu vurguladı. Vali MEMİŞ, konuşmasının sonunda katılımcılara aşı olmaları gerektiği tavsiyesini yineledi.

Konuşmasında Erzurum'da sebze üretiminin önemine değinen Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Osman AKAR, "artık 1800 rakımlı ilimizde örtü altı sebze üretimi her geçen gün artmaktadır. Konu sürekli gündemde olumsuz bir şekilde yer almasına rağmen Erzurum'da sebze üretiminin başarılı bir şekilde olabileceğini kanıtlamış olduk" dedi.

Renkli görüntülere sahne olan etkinlik balıklı gölün ziyareti ile son buldu.