T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ÇAT İLÇESİNDE SÜT SAĞIM MAKİNASI DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI...

Yayın Tarihi : 13.09.2021
​Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Çat İlçesinde düzenlenen "Pamuk Eller Nasır Tutmasın" projesi kapsamında süt sağım makinesi dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Törene Erzurum Valisi Sayın Okay MEMİŞ, Çat Kaymakamı Mustafa KARALİ, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer AYNALI, Çat İlçe Belediye Başkanı Melik YAŞAR, Tarım ve Orman İl Müdürü Osman AKAR, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman DEMİRDÖĞEN, Erzurum İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İlker ŞİMŞEK, Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Başkanı Mustafa DEMİR, Çat İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serkan TERCAN, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşma yapan Erzurum Valisi Okay MEMİŞ, kadın emeğinin önemine, kadının sosyal hayatımızdaki değerine vurgu yaptı. Vali MEMİŞ ayrıca, covit-19 salgını ile mücadele için aşı olma çağrısında bulundu.

Törende konuşma yapan Erzurum İl Tarım ve Orman müdürü Osman AKAR ise konuşmasında toplum hayatı için tarım sektörünün önemini ve tarımda makine ile teknoloji kullanımının sağladığı avantajları vurguladı. Çiftçinin ve üreticinin kendi memleketinde gerekli şartların sağlanması ile

Olanaklarının arttırılmasının getirilerini vurguladı.