T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ERZURUM ÇİFTÇİSİNE 887 TON TOHUM DESTEĞİ…

Yayın Tarihi : 18.03.2022
​Sürdürülebilir tarım ve gıda arz güvenliğini sağlamak, atıl tarım alanlarını tarımsal üretime kazandırmak ve çiftçilere tohum desteği sağlayarak üretim maliyetlerini azaltmak için Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince Bakanlığımızca uygulamaya konulan “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” kapsamında 4006 çiftçilerimize buğday ve yem bitkileri başta olmak üzere toplamda 887 ton tohum dağıtımı töreninin ilki gerçekleştirildi. Pasinler ilçesinde düzenlenen törene, Erzurum Valisi Okay MEMİŞ, Pasinler Kaymakamı Emre ZEYREK, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet DÖLEKLİ, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Osman AKAR, kamu kurumlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çiftçiler katılım sağladı.

Birçok kazanım sağlayan projenin bütçesinin %75’i Bakanlığımızca, %25’i ise Erzurum Valiliği ve çiftçilerimizin katkısıyla karşılanmıştır.
7,3 Milyon TL bütçeli proje kapsamında 590 Ton yazlık buğday, 27 ton yem bitkileri tohumu başta olmak üzere toplamda 887 ton tohum dağıtımı gerçekleştirilmiş olacaktır.​