T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Lider Çocuk Tarım Kampı Düzenlendi..

Yayın Tarihi : 30.05.2022
​Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca koordine edilen " Hayatın merkezinde tarım, tarımın merkezinde çocuk " ilkesinden yola çıkarak çocuklara; ; doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarımsal üretimin önemini aktarmak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla her yıl ilköğretim öğrencilerine yönelik "Lider Çocuk Tarım Kampı" düzenlenmektedir.  
 
Lider Çocuk Tarım Kampının bu yılki teması "Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği " olarak belirlemiştir. İlimizde 24-26 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenen Tarım Kampına bu yıl 12 Mart İlköğretim Okulundan 4. Sınıf öğrencisi 25 çocuk ve öğretmenleri katıldı.
 
Tarım Kampı etkinlikleri kapsamında çocuklarla; Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi Su Arıtma Tesisi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Fide/Fidan Üretim Merkezi, Atatürk Üniversitesine ait Gıda ve Hayvancılık İşletmesi, Seralar ile Su Ürünleri Tesisi, Milli Parklar ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ziyaretleri gerçekleştirilerek Gelecekte ülke tarımına yön verecek Çocuklarımız toprakla, suyla, bitkiyle, hayvanlarla buluştu.